DARIA

Krzysztof Czałpiński prowadzi swoją firmę „Daria” od 2000 roku. Zaczynał od składów węgla, ale wraz z rozwojem przedsiębiorstwa rozszerzał się zakres wykonywanych usług.

- Obecnie zajmujemy się transportem krajowym, ponadto prowadzimy sprzedaż opału (węgiel oraz drewno) – mówi pan Krzysztof. -  Dodatkowo zajmujemy się skupem złomu, sprzedażą gazów technicznych oraz sprzedażą kruszywa. Wykonujemy również roboty budowlane tj. wykopy, rekultywacja terenu, melioracja, wymiana gruntu, budowa dróg gruntowych, renowacja dróg asfaltowych, wywóz gruzu (załadunek i transport) oraz roboty rozbiórkowe tj. wyburzenia budynków oraz hal. Zimową porą prowadzimy także usługi związane z utrzymywaniem i odśnieżaniem dróg oraz chodników.

Krzysztof Czałpiński mówi, że pomysłów na rozszerzenie swojej działalności ma sporo, ale jak to zwykle bywa, brakuje pieniędzy na ich realizację.

- Część pomysłów udało mi się zrealizować dzięki funduszowi JEREMIE – dodaje właściciel firmy „Daria”. – Kupiłem między innymi wagę do ważenia dużych aut, co znacznie usprawniło nam prace. Firma wzbogaciła się również o nową koparkę i ładowarkę. Dzięki tym urządzeniom mogłem zatrudnić dodatkowego operatora.

Pan Krzysztof mówi, że jeśli będzie taka możliwość, to chętnie skorzysta ponownie z funduszu JEREMIE. – Kredyty tak niskooprocentowane nie występują w naszych bankach – dodaje. – Ten fundusz jest naprawdę przyjazny przedsiębiorcom.Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa CONTACT