Stajnia Iskra

Jedną z firm, które skorzystały z tej formy pomocy jest Stajnia Iskra ze Sztumskiego Pola. To rodzinne przedsiębiorstwo, którego specjalnością jest agroturystyka konna oraz nauka jazdy konnej.

- Dla nas JEREMIE to olbrzymi rozwój działalności – mówi Jakub Gossa, właściciel Stajni Iskra. – Mogliśmy naprawdę rozwinąć skrzydła. Za pieniądze z JEREMIE powstała wiata magazynowa, gdzie składowane jest siano i słoma dla koni.

Szczególną grupą, do której skierowane są preferencyjne pożyczki są tzw. start-upy, czyli firmy znajdujące się w początkowej fazie działalności, które z racji braku historii kredytowej mają trudności w pozyskaniu funduszy na start.

- Dzięki otrzymanej pożyczce powiększyliśmy także bazę koni wierzchowych oraz hodowlanych – mówi Katarzyna Gossa – świeżo upieczona business woman, która również postanowiła otworzyć własną firmę.

Dziś w Stajni Iskra jest już około 50 koni. Przyjeżdżają tam miejscowi, aby pojeździć konno i turyści – na dłuższe wczasy w siodle, szukający wypoczynku na łonie przyrody.

- Rozwój firmy to jedno, ale też udało nam się zatrudnić 3 osoby – dodaje Jakub Gossa. – Mamy dwóch nowych pracowników stajennych i instruktora jazdy konnej. Na pewno nie udałoby się to nam, gdyby nie fundusz JEREMIE.Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa CONTACT